איך ממשיכים לטפל?

4 שאלות גולשים בנושא » איך ממשיכים לטפל?


23 באוקטובר 2010

איך ממשיכים לטפל?

דר' שפי שלום!
אני ובעלי מנסים מזה עשרה חודשים להיכנס להריון אך ללא הצלחה. לפני כחודש החלטנו לגשת לבדיקות על מנת לברר האם הכלתקין אצלנו. בבדיקת הפרופיל ההורמנלי הכל יצא תקין אך בבדיקת הזרע יצאה כמות של אפס זרעונים. שאלתי אליך היא מה זה בדיוק אומר, כלומר מה ההשלכות של זה לעתיד האם יש סיכוי שיהיו לנו ילדים? האם יש להתייחס לזה כתשובה חד משמעית? והאם בדיקה אחת מספיקה על מנת להתחיל לטפל אצלך?

admin
שלום,
יש לבצע בדיקת זרע נוספת כעת, או במקביל לתחילת הבירור; בכל מקרה תדרשנה בדיקות נוספות.
אם גם בה לא נמצא זרע, האבחנה היא אזואוספרמיה.
הסיכוי למציאת זרע תלוי בסוג (חסימתית לעומת לא-חסימתית), אבחנה שפעמים רבות ניתן להגיע עליה על-סמך הבדיקה הגופנית ושאר תוצאות הבירור.
יש סיכוי סביר שיהיו לכם צאצאים ביולוגיים.
בברכה,
דר' שי שפי
27 באוקטובר 2010

איך ממשיכים לטפל?

דר' שפי שלום

בעלי ביצע לפני מספר ימים בדיקת זרע שבה נמצאו כמות של אפס זרעונים, בהמשך לכך נתבקשנו לבצע שוב את הבדיקה בעוד כשבוע, כמו כן בעלי ביצע בדיקת דם שערכיה הם טסטוסטרון כללי= 4.36 ו- TSH= 2.57 האם תוכל בבקשה לומר לי מה משמעות ערכים אלו? האם חסרה בדיקה נוספת?

admin
שלום,
תחילה יש אכן לבצע בדיקת זרע נוספת. בהתאם לתוצאותיה, בירור הורמונלי וגנטי.
טסטוסטרון - תלוי ביחידות ובמעבדה.
TSH - תקין.
בברכה,
דר' שי שפי
12 בפברואר 2011

איך ממשיכים לטפל?

דר' שי שפי שלום!
לפני כשלושה חודשים בעלי עבר בדיקת זרע אשר בה לא נמצאו כלל זרעונים לאחר כחודש בערך עבר שוב את אותה הבדיקה(האינטנסיבית יותר) שגם בה לא נמצאו כלל זרעונים. בעלי הופנה לאורולוג אשר במישוש לא הרגיש דבר לאחר מכן נשלח לבדיקת אולטראסאונד אשר בה נרשם:"אשכים במבנה תקינים וריקוצלה דוצ משמאל עד 4.8 מ"מ…" אשר לא ברור לי איזה דרגה זאת. בכל אופן לאחר כל הנתונים הנ"ל ניגשנו לפרופסור מומחה אשר הציע לבצע בדיקות גנטיות של כרומוזומים, CF וכיו"ב. שאלתי אליך היא האם כדאי כבר עם כל הנתונים הנ"ל לגשת לבצע ניתוח או לחכות לתוצאות הבדיקות הגנטיות שהתשובות להן יגיעו בעוד מספר חודשים, אנא ממך אם תוכל לסייע לי לעשות סדר בדברים אודה לך מאוד

admin
שלום,
1. לפי הנתונים שציינת, לא ניתן בכלל לנסות ולהפריד בין אזואוספרמיה חסימתית ללא-חסימתית.
2. כלל לא ברור מדוע נשלח בעלך לבדיקת כרומוסומים (אזואוספרמיה לא-חסימתית) וגם CF (מקרה ספיציפי של אזואוספרמיה חסימתית).
3. בירור שלא מתבצע אצל אורולוג מומחה לפוריות הגבר, עלול לפספס נתונים או בדיקות חשובות. מומלץ להגיע לכזה, כדי באמת "לעשות סדר בדברים".
בברכה,
דר' שי שפי
14 בפברואר 2011

איך ממשיכים לטפל?

דר' שי שפי שלום!
לפני מספר ימים שלחתי לך הודעה זו:
"לפני כשלושה חודשים בעלי עבר בדיקת זרע אשר בה לא נמצאו כלל זרעונים לאחר כחודש בערך עבר שוב את אותה הבדיקה(האינטנסיבית יותר) שגם בה לא נמצאו כלל זרעונים. בעלי הופנה לאורולוג אשר במישוש לא הרגיש דבר לאחר מכן נשלח לבדיקת אולטראסאונד אשר בה נרשם:"אשכים במבנה תקינים וריקוצלה דוצ משמאל עד 4.8 מ"מ…" אשר לא ברור לי איזה דרגה זאת. בכל אופן לאחר כל הנתונים הנ"ל ניגשנו לפרופסור מומחה אשר הציע לבצע בדיקות גנטיות של כרומוזומים, CF וכיו"ב. שאלתי אליך היא האם כדאי כבר עם כל הנתונים הנ"ל לגשת לבצע ניתוח או לחכות לתוצאות הבדיקות הגנטיות שהתשובות להן יגיעו בעוד מספר חודשים, אנא ממך אם תוכל לסייע לי לעשות סדר בדברים אודה לך מאוד"

מתשובתך לא מובן לי האם כן מומלץ לעשות את הניתוח כבר עכשיו מבלי לחכות לתשובות, באיזו דרגה הוריקוצלה והאם אתה הכתובת לטיפול בבעיה זו? אני מעוניינת להגיע למרפאתך אך חוששת שמא חסרים תהליכים נוספים על מנת להתחיל לטפל, תודה רבה על התייחסותך המהירה.

admin
שלום,
לא ניתן להשלים את הייעוץ באינטרנט.
בנוסף לבדיקה הגופנית של בעלך, יש צורך לעבור על כל המסמכים הרלבנטיים.
כמו שכתבתי לך, יתכן שחלק מהבדיקות שהופנה אליהן מיותרות. מצד שני, אינני יכול להגיד אם חסרות בדיקות אחרות.
קבעו תור למרפאתי.
בברכה,
דר' שי שפי


שאלות נוספות בנושא: איך ממשיכים לטפל?

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים