מה לעשות???

4 שאלות גולשים בנושא » מה לעשות???


3 בספטמבר 2010

טמסולין ובעיות שפיכת זרע

לאחרונה אני סובל מאבן בכלייה לפיכך קיבלתי תרופה בשם טמסולין (חלופה לקסטרל) אך מאז שאני צורך אותה יש לי בעיות פליטת זרע.
האם יש קשר, ואם כן מה לעשות???

admin
שלום,
טמסולין וקסטרל הן תרופות לשימוש גם במקרים של אבני שופכן (המבנה הצינורי המעביר שתן מהכליה לשלפוחית השתן). תופעת לוואי ידועה של התרופה היא שפיכה אחורית, מצב בו בזמן שפיכה, הזרע נדחף אחורנית לשלפוחית, במקום קדימה דרך השופכה והחוצה. בהמשך יפלט הזרע עם השתן.
התופעה הפיכה, ותיעלם עם הפסקת השימוש בתרופות הנ"ל.
בברכה,
דר' שי שפי
14 באוקטובר 2010

מה לעשות???

שלום.
לפני מספר חודשים עברתי 2 בדיקות זרע (בהפרש של חודשיים), בבדיקות לא נמצאו זרעים, לכן לפני שבועיים עברתי ניתוח TESE וגם בניתוח לא נמצאו זרעים
אציין כי רמת ה- LH נמצא גבוה ואשכיי קטנים.

1. האם אתה ממליץ על MICRO TESE, ואם כן היכן עושים?

2. באיזה ניתוח הסיכוי הכי גבוה למציאת זרעים ?

אשמח לקבל תשובה בהקדם האפשרי

admin
שלום,
שאלתך נפוצה גם באתר שלי, וגם במרפאתי...
להלן תשובה שעניתי לאחרונה, שתענה גם על שאלותיך:
לפני שאענה לשאלתך, חשוב להבין כי במקרים של אזואוספרמיה לא-חסימתית, לא ניתן לקבוע לפני הניתוח אם יש מוקדים זעירים של יצירת זרע באשך, ואם כן, היכן בדיוק הם ממוקמים.
ב- TESE מבצעים חתך קטן במעטפת האשך באופן שרירותי ומקרי (רנדומלי) במקום אחד (ובמקרים "הטובים" במקומות בודדים). אח"כ שולחים למעבדה דגימה מרקמת האשך שנמצאת ממש מתחת לחתך הקטן.
במידה שהמצב ברקמת האשך טוב יחסית, ויש הרבה מוקדים זעירים של יצירת זרע, הסיכויים "ליפול" על מוקד כזה טובים יותר. במידה שיש מעט מוקדים כאלה, ברור שהסיכוי נמוך. סה"כ, השיטה מזכירה את "הצלף העיוור"…
לעומת זאת, ב-microTESE מבוצע חתך ארוך במעטפת האשך, ובעזרת מיקרוסקופ ניתוחי נבחנת כמה שיותר מרקמת האשך, ולמעבדה נשלחות מיקרו-דגימות מרובות לחיפוש זרע. בעזרת המיקרוסקופ ניתן לזהות צינוריות זרע בעלות מראה "בריא" יותר, שהסיכוי למצוא בהן זרע רב יותר. החתך הנרחב מאפשר סריקה שיטתית של נפח האשך מחד, והדגימות המיקרוסקופיות גורמות לפגיעה מינימלית באשך עצמו.
הסיכוי למציאת זרע ב-microTESE באופן כללי (ללא התייחסות לתת-קבוצות) הוא 50-60%, גבוה משמעותית מ-TESE רגיל.
השיטה הנבחרת להפקת זרע כירורגית באזואוספרמיה לא-חסימתית היא, ללא ספק, microTESE, כמו שמקובל במרכזי פוריות הגבר המובילים בעולם. חסרון השיטה, שמגביל את שימושה במקומות מסוימים, הוא דרישות מחמירות שלא ניתן להתפשר עליהן: הכשרה ארוכה של המנתח (רק בחו"ל), ציוד יקר (בייחוד מיקרוסקופ ניתוחי), צורך ברופא נוסף (עוזר מנתח), וזמן חדר-ניתוח ארוך יותר.
אני המנתח הישראלי היחיד בארץ, המבצע ניתוחים אלה.
בברכה,
דר' שי שפי
18 ביולי 2011

האם צריך ניתוח במצב זה?

עברתי אולטרסאונד דופלר אשכים התוצאה יצאה וריקוצלה באשך שמאל בקוטר וריד 3.3 סמ ועצירת זרימה במאמץ. גודל והשאר תקין. האם צריך ניתוח ואציין שבבדיקת זרע המדדים תקינים חוץ מהמורפולוגיה שיצאה נמוכה 2 אחוז מה לעשות???

admin
שלום,
יתכן וניתוח נחוץ במקרה שלך.
יש להשלים בירור אצל אורולוג מומחה בפוריות הגבר.
בברכה,
דר' שי שפי
6 באפריל 2012

וריקוצלה דרגה 1

לאחר נסיון של כשנה להיכנס להריון ללא הצלחה, בדיקת זרע תקינים 7%, בדיקה פיזית אצל אורולוג התגלתה וריקוצלה דרגה 1 ללא כאבים לפני המעידים על כך. אורולוג אחד המליץ על ניתוח והשני ממש לא המליץ וטען שבדרגה כזו לא מבצעים ניתוח. נמצאים במצב של חוסר אונים ולא יודעים מה לעשות??? נשמח לשמוע דעתך, תודה מראש.

admin
שלום,
יש צורך ברביזיה של כל הנתונים ובדיקה גופנית.
לייעוץ ראה עמוד צור קשר.
בברכה,
דר' שי שפי


שאלות נוספות בנושא: מה לעשות???

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים