npt

12 שאלות גולשים בנושא » npt


22 במרץ 2010

בעיות בזקיפה

אני בן 63 .למרות טיפול בויאגרה וסיאליס,לא חל שינוי בבעיות הזקיפה. עברתי בדיקת npt שיצאה תקינה
בבדיקת אורולוג היתגלה בבסיס הפין פלק די גדול.גם כ דורי evitol 200mg לא עוזר. האם יש טיפול אחר ואיפה?

admin
שלום,
ראשית, אם בדיקת NPT תקינה, הבעיה אינה גופנית אלא פסיכוגנית, ויש צורך בטיפול סקסולוגי או דומה.
שנית, אם יש גם מרכיב גופני, יש לבדוק הורמונים.
שלישית, פלאקים בפין מאפיינים את מחלת PEYRONIE. לעתים נוצרת עקמת שמפריעה בקיום היחסים, ולעתים קיימת הפרעה בתפקוד המיני. אם אין תגובה לתרופות דרך הפה, ניתן לשקול הזרקות לפין או מכשיר ואקום. ניתוח הוא אופציה במצבים מסויימים אחרי שנה לפחות של מחלה יציבה.
בברכה,
דר' שי שפי
14 במאי 2010

זיקפה

בן 54 בריא עוסק בפעילות ספורט באופן סדיר,לפני 5 שנים החלו נישואי לעלות על שרטון ובמקביל בעיות זיקפה.עשיתי המון בדיקות כולם תקינות טסטוס. תקין-סובל מאסטאופורוזיס ומאיבוד מסת שריר-בעיקבות המשבר. התגרשתי לפני שנה ומאז המצב מחמיר ואפילו עם סיאליס הזיקפה חלשה.עשיתי npt בעיקבות הפניה של רופא מין ממרכז הארץ והתוצאה:משך בדיקה 455דק.קשיחות הפין מקס. קצה 24% ,בסיס 37% , 3 זיקפות,אף זיקפה בערך נומינלי.בדיקת דופלקס דינמי של הפין-תקינה. הרופא אמר שנפגע מנגנון הזיקפה בצורה בלתי הפיכה ומה שיכול לעזור זה טיפול בסיאליס 5mg יומיומי ל-3 חדשים.אודה לך על דעתך בנושא כי אני מרגיש שזה סוף העולם בשבילי-תודה.

admin
שלום,
ראשית יש לבדוק שאכן אינך סובל מסינדרום T נמוך, שייתכן בערכים נמוכים של הנורמה. חלק מהסימפטומים שאתה מתאר יכולים לנבוע ממצב כזה, והטיפול כמובן ע"י תכשירי T.
במידה שהבדיקות ההורמונליות שוללות מצב זה, הרמה הראשונה של הטיפול כוללת ויאגרה / סיאליס / לויטרה, כשהטיפול שהוצע לך הוא אחת מהאופציות, אך לא היחידה, וקרוב לודאי שמדובר בבעיה כרונית.
בברכה,
דר' שי שפי
2 באוגוסט 2010

בעיה בתפקוד מיני

שלום , אני בן 20, לפני כשנתיים הופיעה לי באופן פתאומי ירידה חדה בתפקוד המיני, הזקפה התחלשה מאוד, כמות הזרע פחתה מאוד ומידי פעם כאבים באשך השמאלי.
עשיתי בדיקת אולטראסאונד שבה הכל היה תקין חוץ מ"בסקרוטום השמאלי נצפתה הרחבה קלה של מספר ורידים", בעוד בדיקת אולטרא סאונד הכל היה תקין חוץ מ"וריקוצלה קטן משמאל בלבד".
בדיקת הורמונים בדם תקינה, בדיקת זרע תקינה חוץ מ5% מורפולוגיה. 2 סמ"ק בבדיקה עם 31 מיליון בבדיקה.
בדיקת npt תקינה.
יש לציין שרופא פרטי שהייתי אצלו מצא לי דלקת ערמונית באמצעות בדיקה רקטאלית שטופלה במינוצין וציפרודקס , אך ללא שיפור.
לעומת זאת כשהבאתי את כל הבדיקות לרופא בבית חולים, הוא אמר לי שלא היה דלקת וזו לו הסיבה לבעיה בזקפה ובכמות הזרע.
אני ממש מיואש אין לי מושג למי לפנות, אני חושב שהכל קשור בכמות הזרע שלא מיוצרת כמו פעם.
מה אני יכול לעשות? למי עלי לפנות?

admin
שלום,
לחלק משאלותיך מענה מדוייק ע"י בדיקות שכבר בצעת.
לאחרות, יתכן ותצטרך לבצע בירור אנדרולוגי נוסף.

בברכה,
דר' שי שפי
7 באוגוסט 2011

בעיה בתפקוד המיני

שלום דר' אני בן 28 וכבר כמה שנים שיש לי בעיית זקפה שהחלה כנראה על רקע פסיכולוגי. ערכתי בדיקת npt שיצאה תקינה -3 זקפות ,הארוכה שבהן 35 דקות בעוצמה של מאה אחוז.אך בכל זאת מתקשה להגיע לזקפה וגם אם מגיע נעלמת מהר.לוקח לפעמים חצי כדור סיאליס שפותר את הבעיה לחלוטין. על איזה עוד בדיקות אתה ממליץ כדי לברר אם העניין או פיסיולוגי?

admin
שלום,
ממליץ על ניסיון טיפול אצל סקסולוג.
בברכה,
דר' שי שפי
7 באוגוסט 2011

בעיה בתפקוד המיני

שלום דר',אני בן 28 ומזה כמה שנים סובל מאי יכולת לשמור על זקפה , ערכתי בדיקת npt-3 זקפות בעוצמה של 100 אחוז.גם כאשר אני לוקח חצי כדור סיאליס הכל מושלם. ללא כדור הזקפה נופלת תוך כמה שניות. איזה בדיקה אתה ממליץ לי לעשות,הרופא שהייתי אצלו טוען שהבעיה פסיכולוגית.רציתי לציין גם שיש לי עקמת קלה באיבר המין אך עובדה זאת מעולם לא הפריעה לי כך שלא נראה לי שיש קשר.אשמח אם תענה

admin
שלום,
נראה שאתה אכן צריך הערכה וטיפול אצל סקסולוג.
בקשר לעקמת, כדאי להיבדק.
בברכה,
דר' שי שפי
28 בדצמבר 2011

npt

אני אמור לעבור בדיקת npt מבקש לדעת איך מתבצעת הבדיקה.האם מתחברים למכשיר כל שהוא?כרוך בסיכון?
וכמה זמן עורכת הבדיקה?
תודה

admin
שלום,
הבדיקה מבוצעת במשך לילה אחד לפחות.
במשך הלילה הנבדק מחובר למכשיר המודד את קוטר וקשיות הפין, והנתונים מאוחסנים בזכרון.
הבדיקה אינה כרוכה בסיכון.
בברכה,
דר' שי שפי
14 בינואר 2012

npt

איפה ואיך מקבלים מכשיר לבדיקה ביתית (קופת חולים מכבי)?

admin
שלום,
קובעים תור לאורולוג - אנדרולוג, נבדקים, ובמידת הצורך - מופנים לבדיקה.
בברכה,
דר' שי שפי
10 ביוני 2012

בעיה בזיקה שאינה קיימת.

האם בדיקת npt שהופנתי אליה ממומנת ע״י קופת חולים הכללית/ביטוח משלים פלטינה/ביטוח רפואי של בפניקס? איזה מהם וכיצד אוכל לדעת איך אוכל לקבל את ההוצאה הזו?

ד"ר שי שפי

בדיקת NPT ממומנת ע"י קופות החולים.


בברכה,
ד"ר שי שפי
2 בינואר 2013

בדיקת npt

אני בן 26 וביצעתי בדיקת שינה שערכה 2 לילות, אך בבדיקה בלילה הראשון ישנתי שעתיים, ובלילה השני ישנתי אבל קמתי כל שעה, אני חולה ב ptsd ומטופל, בבדיקה יצאה שהיו 4 זיקפות תקינות… האם הבעיה היא גופנית או מה?

ד"ר שי שפי

על פניו, לא נראה שהבעיה גופנית.
יש להשלים בירור מסודר.


בברכה,
ד"ר שי שפי
7 בינואר 2013

בדיקת npt

ביצעתי בדיקת מעבדה npt שערכה כ 2 לילות, בלילה הראשון אלה התוצאות: זמן במיטה: 7:19 חביון שינה 4:36 חביון שנת rem אין זמן שינה כולל 2:22 זמן שינה אמיתי 1:42 יעילות שינה 23.23%. בלילה השני זמן במיטה 7:20 חביון שינה: 1:04 חביון שנת rem 1:32 זמן שינה כולל 5:51 זמן שינה אמיתי: 4:59 יעילות שינה 67.95%. תוצאות בדיקה: נבדק במהלך שני לילות רצופים במעבדה npt ו- rigiscan שנתו הייתה קטועה. נרשמו 4 תקופות חלום עם עליות בהיקפי מדידה הזיקפה npt עד 5 סמ בבסיס ובקצה ועליות בנוקשות אבר המין rigiscan עד 78% בבסיס ועד 70% בקצה. לא היו הפרעות בקצב הלב וה eeg. סיכום: רישום הזיקפה בגדר הנורמה ואינו מתאים לבעיה אורגנית במנגנוני הזקפה. יש להבין שאני חולה ptsd בעקבות תאונת דרכים. הבעיה שלי זה שאני באמצע קיום יחסים עולים לי פלאשבקים בעקבות התאונה ואני מאבד כל קשר לסקס.. מה הבעיה אצלי?

ד"ר שי שפי

יתכן באמת שקיימת אצלך הפרעה הקשורה ל-PTSD.

 


בברכה,
ד"ר שי שפי
22 בפברואר 2013

הפרעה קשה בזיקפה

לפני שנה נפלתי על הישבן על מסילת ברזל בעבודה .אני סובל היום מפריצת דיסק בצוואר ובעמוד שידרה מותני .עשיתי בדיקת emg אשר הראתה פגיעה שורשית בl4-l5 'l3-l4's1-s2 ועוד גלי f מוארכים.אני סובל היום מזקפה ירודה מאד . בדיקות הורמונליות תקינות פרוסטטה בגודל תקין, אין חסימה בדרכי השתן.לאחרונה עשיתי בדיקת npt ללילה אחת ואני מדגיש ללילה אחת בלבד במעבדת שינה ברמבם.תוצאות הבדיקה היו כי יש הפרעה קשה במנגנון הזיקפה כתוצאה מבעיה אורגנית.אני מבקש ייעוץ טיפולי וחוות דעת משפטית.
חשוב לי לדעת האם לילה אחת במעבדת שינה מספיקה ? או שזה מספיק בהתאם לאחד המאמרים שאתה כתבת. אני מהצפון ואני רוצה לדעת בדיוק איזה מסמכים אתה מעוניין שאני אביא .נא תשובתך או לחילופין להתקשר אליי.תודה

ד"ר שי שפי

הן לצורך טיפול, והן להכנת חוו"ד רפואית, קרוב לודאי שהבדיקות שעברת מספקות.
בכל מקרה, יש צורך לעבור עליהן.

 


בברכה,
ד"ר שי שפי
14 במאי 2013

ערכי בדיקת npt

שלום לאחרונה ערכתי בדיקת npt לאחר שחוויתי קשיי תפקוד לאור פגיעת עמוד שדרה מותני שהובילה לקבוע החוליות התחתונות (עם אבחון של רדיקולפתיה כרונית)
להלן תוצאות הבדיקה בלילה הראשון יעילות שינה 70% בו הייתה זקפה אחת קצרה מאוד ביעילות 95% ושתיים נוספות ביעילות 60% בלילה השני יעילות שינה כ 40% ובו זקפה אחת קצרה של 45% ואחת נוספת של כ 90%
אשמח לדעת האם הנל תקין?

בברכה

ד"ר שי שפי

יש לראות את הבדיקה כולה, ויתכן שגם בדיקות נוספות.


בברכה,
ד"ר שי שפי


שאלות נוספות בנושא: npt

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים