אולטרה-סאונד טרנסרקטלי (TRUS)

TRUS, ר"ת של Transrectal Ultrasound, מהווה כלי רב ערך בבירור של אזואוספרמיה ונפח זירמה נמוך, כאשר החשד הוא להפרעה חסימתית. מכיוון שהבדיקה נעשית ע"י החדרת מתמר על-קול לחלחולת (Rectum), הקרבה לדרכי הזרע, הנמצאות בסמיכות מיידית ומקדימה לחלחולת, מאפשרת הדגמה מצויינת שלהן ושל בלוטת הערמונית. ממצאים חיובייים בבדיקה עלולים להיות הרחבה של שלפוחיות הזרע (Seminal Vesicles) ו/או Ejaculatory Duct, ציסטות בערמונית, אבנים בדרכי הזרע.

6 שאלות גולשים בהמשך העמוד

24 בפברואר 2012

תאי זרע

שלום אני נשוי כבר שנתיים ומנסים שאשתי תכנס להריון ולא מצליחים. עשיתי בדיכת זרע לפני כחצי שנה והתומאה היתה שתאי הזרע כמעט תקינים ואשתי שוב לא הצליחה להכנס להריון אז עשיתי שוב שתי בדיקות זרע ולא נמצא אצלי תאים. השאלה שלי למה זה קרה כך פתאום אין תאים ומה ניתן לעשות במקרה כזה? והאם ניתן לטפל בלי ניתוח או עם ניתוח ומה הסיכויים? אודה לך מראש על התשובה.

ד"ר שי שפי
שלום,
עליך להגיע לבירור מסודר. בלעדיו, לא תהיינה תשובות.
בברכה,
דר' שי שפי
25 במרץ 2012

אולטראסאונד לאשכים

שלום דר' אני מטופל אצל גיניקולוג הבעיה שלי שאיו לי זרע. אני קראתי ועיינתי במאמרים שלך ובמה שכתוב באתר אני בקשתי מהרופא לעשות את הבדיקה לעיל והוא הסביר לי שהבדיקה נעשית באמצעות מכשיר ששמים על האשכים ולא כמו שהבנתי שהבדיקה היא חודרנית האם אני מבין נכון ? האם זו בדיקה אחרת .

ד"ר שי שפי
שלום,
US אינה בדיקה חודרנית.
עליך להשלים בירור אצל אורולוג מומחה לפוריות הגבר.
בברכה,
דר' שי שפי
25 במרץ 2012

ביופסיה

אני עברתי ניתוח באשכים לנסות למצוא זרע (מה שנקרא ביופסיה) שאלתי: האם הניתוח הזה מראה לחלוטין אם יש הפרעה חסימתית או לא .

ד"ר שי שפי
שלום,
שילוב נתוני הבירור עם התשובה הפתולוגית מהניתוח יראה את התשובה.
בברכה,
דר' שי שפי
19 בדצמבר 2012

תוצאות אולטרסאונד טרנס רקטלי

שלום, בן 39 ללא בעיות פוריות בעבר (ילד בהריון ספונטני). בשל ספירת זרע נמוכה הן בנפח והן בריכוז הופנתי לאולטסאונד טרנס רקטלי. נמצא בבלוטות הזרע הרחבה ציסטית דו צדדית. הרחבה ציסטית של Ed מימין עם מוקד מסויד בתוכה. רצית לדעת מה משמעות התוצאות? האם הנ״ל עשוי להסביר את הירידה בספירת הזרע? ממה הדבר עשוי לקרות? ומהן דרכי הטיפול? תודה

ד"ר שי שפי

השאלה ומשמעויותיה מורכבות מדי למתן תשובה הולמת במסגרת זו.

 


בברכה,
ד"ר שי שפי
17 במרץ 2013

ציסטה בערמונית

בעת בדיקה טרנסרקטלי נתגלתה ציסטה בערמונית מה אני עושה עם ממצא זה

ד"ר שי שפי

משלים בירור מסודר, בהתאם לקליניקה.

 


בברכה,
ד"ר שי שפי
12

שאלות נוספות בנושא: אולטרה-סאונד טרנסרקטלי (TRUS)

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים