זיקפה לילית (NPT)

בדיקת זיקפות המתרחשות באופן טבעי בשינה מוכרת בשם NPT (ר"ת של Nocturnal Penile Tumescence), ומבוצעת בזמן שנת לילה בבית הנבדק, או לחילופין, במעבדת שינה. הבדיקה אינה חודרנית ולא כרוכה בכאב. בעזרת מכשיר המחובר לפין, מוקלטים נתונים המתיחסים למספר ולאיכות הזיקפות הליליות של הנבדק, ומושווים לערכים נורמליים.
משמשת בעיקר לצורך הבדלה בין הפרעת זקפה אורגנית (גופנית) להפרעה פסיכוגנית ("נפשית").

15 שאלות גולשים בהמשך העמוד

1 במרץ 2010

זיקפה לילית

שלום
בן 27 נשוי ללא ילדים
סובל מדלקת בערמונית מזה שנה
בתקופה האחרונה רוב שעות הלילה כשאני יושן מלווים בזיקפה רק כשאני קם מהמיטה ומתחיל ללכת בבית הזיקפה יורדת אני מבין שזה קשור לדלקת וכבר שמעתי שצריך לחיות עם הדלקת אבל עם התופעה הזו ממש פוגעת לי באיכות החיים, האם ניתן בכל זאת לטפל ?
תודה

ד"ר שי שפי
שלום,
זקפה לילית היא אירוע פיזיולוגי תקין.
דלקת בערמונית עלולה להפריע לזיקפה, ולא להיפך.
בברכה,
דר' שי שפי
4 באפריל 2010

ניתוח וריקוצלה

אני נשוי כבר שנתיים אנכנו מנסים להיכנס להריון ואני עומד לעבור את הניתוח "וריקוצלה" והספירה שלי 1% מול 40 %תנועה ורציתי לדעת אם יש הצלחה בניתוח?

ד"ר שי שפי
שלום,
הנתונים שציינת חלקיים ביותר.
ללא הערכה מלאה לא ניתן לאמר האם אתה אכן זקוק לניתוח, ומהם סיכויי ההצלחה.
בברכה,
דר' שי שפי
9 באפריל 2010

שאלה

שלום רב!! אני בן 28 אני מרגיש שנושר לי המון שערות באזור המין…(ואין לי נשירה חוץ מזה בשאר המקומות בגוף)אני מודאג מאוד רציתי לשאול אם זה מהווה איזה שהוא בעיה בפוריות או במין ????תודה רבה!!

ד"ר שי שפי
שלום,
ללא בירור מתאים אצל רופא (אנדרולוג), לא ניתן לענות על שאלתך.
בברכה,
דר' שי שפי
28 באוקטובר 2010

בעיה בזקיפה

הבעיה לפני כמה שנים היה לי חלום מאוד קשה מאז אני לא מתפקדהתבישתי לדבר על זה נגשתי לרופא הפנה אותי למומחהואז עשתי בדיקותהכול תקין אצליאמר לי צריך ללכת למרפאת לילה לבדק לא היה לי כסף לא הלכתי מאז אני סובלמאי אונותהסברתי לרופא מה קרה לי בחלום היה דמות שלחצה על אבר המין שלי צעקתי מפחד מאז אני לא מתפקד וגם אין לי רגושים לפני כמה זמן היה לי חברה בגלל שני לא מתפקד עזבה אותי מה עושים אני מיואש מאוד רוצה כבר לבנות בית אני בן 52 בגלל זה אין לי חברה שאני לא מתפקדבזמן המישגל עומד חלקית לא מרגיש מה היה לי לפני המיקרה היהתי מתפקד כול ערב היה לי סקס היום כלום מה אני עושה אני מיושתעזור לי בבקשה

ד"ר שי שפי
שלום,
קרוב לודאי שהבעיה פסיכוגנית.
בצע הערכה אנדרולוגית מסודרת כדי לקבוע.
בברכה,
דר' שי שפי
9 ביוני 2011

הפרעה בזיקפה

שלום! אני בן 29 וכבר תקופה של שלושה חודשים אין לי זיקפת בוקר ויש ירידה בחשק המיני. יצויין כי בבדיקת דם היה לי טסטוסטורון מתחת לערך הנורמה, LH ו FSH קצת מעל הנורמה. האם יש קשר, ומה אפשר לעשות?
בתודה רבה רבה!!!!!

ד"ר שי שפי
שלום,
בהחלט עלול להיות קשר.
בנוסף, עלולים להיות סימפטומים נוספים.
יש לבצע בירור אצל אורולוג מומחה לפוריות הגבר.
בברכה,
דר' שי שפי
123

שאלות נוספות בנושא: זיקפה לילית (NPT)

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים